Pirlo tregon dyshen që do t’i rreshtojë përkrah Cristiano Ronaldos

Futboll

Pirlo tregon dyshen që do t’i rreshtojë përkrah Cristiano Ronaldos

Më: 29 janar 2021 Në ora: 20:35
Pirlo tregon dyshen që do t’i rreshtojë përkrah Cristiano Ronaldos

Chiesa dhe Morata do të jenë krahu i majtë dhe i djathtë i Cristiano Ronaldos.

Andrea Pirlo ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo, që pushoi në Kupën E Italisë, do të startojë në Serie A këtë vikend.

Përkrah tij në sulm do të startojnë edhe Federico Chiesa dhe Alvaro Morata.

Juve ende nuk e ka krijuar një treshe të paprekshme sulmuese, por duket se ajo që do të startojë kundër Sampdorias, do të jetë një bazë në të cilën do të mbështetet shumë Andrea Pirlo për pjesën e mbetur të sezonit ku synon përmbysjen në Serie A dhe historinë në Ligën e Kampionëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat