Ndeshje interesante në Premier League

Futboll

Ndeshje interesante në Premier League

Më: 2 shkurt 2021 Në ora: 12:47
Ndeshje interesante në Premier League

Premier Liga angleze rikthehet sot me disa ndeshje interesante në kuadër të programit për xhiron e 22-të.

Dy ndeshjet më interesante të ditës së martë do të jenë mes Wolverhampton e Arsenal dhe Manchester United e Southampton.

“Djajtë e Kuq”, kanë sot rastin që me një fitore të mundshme kundër Southampton, të barazohen me pikë me liderin e tabelës Manchester Cityn.

Pas 21 xhirosh, Manchester United gjendet në vendin e dytë në tabelë, me 12 fitore, pesë barazime dhe katër humbje, duke arkëtuar 41 pikë.

Në anën tjetër, skuadra e Southampton pas 20 ndeshjeve, ka regjistruar tetë fitore, pesë barazime dhe shtatë humbje, dhe pozicionohen në vendin e 11 me gjithsej 29 pikë.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur programin e plotë të ndeshjeve në Premier Ligën angleze.

19:00 Sheffield United (20) – West Brom (19) (Stadiumi Bramall Lane)

19:00 Wolverhampton (10) – Arsenal (14) (Stadiumi Molineux)

21:15 Manchester United (2) – Southampton (11) (Stadiumi Old Trafford)

21:15 Newcastle (15) – Crystal Palace (13) (Stadiumi St. James Park).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat