Shabani ndërron skuadër

Futboll

Shabani ndërron skuadër

Më: 2 shkurt 2021 Në ora: 15:00
Shabani ndërron skuadër

Mesfushori shqiptar me pashaportë gjermane, Meritan Shabani është larguar nga Wolverhampton dhe do të nisë një aventurë të re për në kampionatin hollandez, tek skuadra e Venlo.

Formula e transferimit të 21 vjeçarit është huazim me të drejtë blerje, nëse arrin të plotësojë kushtet e skuadrës hollandeze. Lajmin e ka bërë të ditur klubi i Venlo në një postim në Tëitter, ku nuk kanë nguruar të thurin elozhe për Shabanin.

“Mirë se erdhe Meriton Shabani. Një mesfushor që sjell dinamikë, kreativitet dhe mjaft i talentuar. Ai është gjithashtu një mesfushor që është i sigurtë dhe pëlqen të luaj me topa të gjatë e të shpejtë.”- shkruhet në postimin në Tëitter.

Meriton Shabani nuk është një emër i padëgjuar për publikun shqiptar, pasi më parë është aktivizuar me të rinjtë e Bajernit të Mynihut. Gjithashtu 21 vjeçari ka luajtur dhe me ekipin kryesor të bavarezëve, përpara se të transferohej në Angli tek Wolves.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat