Ja kush ishte me Kujtim Shalën në shërbimin ushtarak para 33 viteve 

Futboll

Ja kush ishte me Kujtim Shalën në shërbimin ushtarak para 33 viteve 

Nga: Kemajl Goca Më: 5 shkurt 2021 Në ora: 15:48
Ja kush ishte me Kujtim Shalën në shërbimin ushtarak para 33 viteve 

Dy sportistë nga Kosova, së bashku ishin ushtar në shtetin që nuk ekziston më, ish Jugosllavia.

Është ish futbollisti i Besës nga Peja, Ramadan Krasniqi me legjendën e futbollit Kujtim Shala.

Qysh në vitin 1988, Shala shkoi në shërbimin ushtarak, që ishte i detyrueshëm nga ai regjim dhe e kreu në Beograd, së bashku me Krasniqin.

Shala, pas Prishtinës, që u largua në vitin 1988, veshi fanellën e Dinamos së Zagrebit në vitin 1989, duke u shndërrua prej futbollistëve më të famshëm dhe me problematik, kudo që shkonte nëpër Serbi e urrenin deri në pikën e fundit.

Kjo foto është e vitit 1988, që na i siguroi Ramadan Krasniqi, një foto sa një mijë fjalë se si dukeshin në atë periudhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat