Ish-futbollisti anglez habit për Xherdan Shaqirin

Futboll

Ish-futbollisti anglez habit për Xherdan Shaqirin

Më: 5 shkurt 2021 Në ora: 18:48
Ish-futbollisti anglez habit për Xherdan Shaqirin

Ish-futbollisti i mirënjohur anglez, Emile Heskey ka folur me lavde për Xherdan Shaqirin.

Pas një periudhe me lëndime dhe minutash të ultë, futbollisti nga Kosova ka nisur të luajë më shpesh për Liverpoolin javëve të fundit.

Heksey ka qenë i mahnitur nga shaqiri, derisa ka folur për ndikimin e tij.

“Kemi folur për të mv parë, kam thënë se ai ka më shumë ndikim nga stoli, por në këto ndeshje ka qenë fantastik”, ka thënë Heskey.

“Kjo është ajo që duhet nga futbollistë të tillë. Nëse keni mundësinë të luani, atëherë e bëni diferencën. Kjo është ajo që Shaqiri ka bërë”, tregoi ai.

“Të kesh lojtarë të tillë është fantastike”, shtoi Heskey.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat