Aktorët e famshëm hollivudian blenë një klub futbolli në Uells

Futboll

Aktorët e famshëm hollivudian blenë një klub futbolli në Uells

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 21:21
Aktorët e famshëm hollivudian blenë një klub futbolli në Uells

Aktorët Ryan Reynold dhe Rob McKellen janë bërë pronarë të klubit uellsian, Wrecham.

Pronarët e rinj hynë në strukturën e pronësisë së skuadrës me një shumë prej dy milionë funtesh.

Wrexham garon në ligën e pestë më të fortë në Angli.

Fondet u paguan menjëherë dhe pasi përfundoi transaksioni, u konfirmua lajmi nga faqja zyrtare e klubit.

Fusha prioritare e investimeve do të jetë zhvillimi i skuadrës, por fondet do të përdoren për mirëmbajtjen e skuadrave të femrave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat