Klopp merr vendim për Xherdan Shaqirin

Futboll

Klopp merr vendim për Xherdan Shaqirin

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 13:06
Klopp merr vendim për Xherdan Shaqirin

Pas dy humbjeve radhazi në kampionat, Liverpooli kërkon këndelljen në takimin e sotëm në udhëtim te Leicester City.

“Dhelprat” nga Leicester gjithashtu kanë synim pikët e plota në përballjen kundër kampionëve në fuqi për të qëndruar në hap me vendet e para në tabelë.

Tri pikë është dallimi ndërmjet dy skuadrave me vendasit që kanë 43 pikë dhe ndodhen në vendin e tretë, ndërkaq “Të Kuqtë” kanë tri pikë më pak dhe janë një vend më poshtë.

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri do ta nis takimin nga stoli.

Ardhja e janarit në mbrojtje, Kabak do të debutojë nga minuta e parë.

Ballafaqimi ndërmjet dy skuadrave fillon nga ora 13:30 në “King Power Stadium”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat