Rashica me Werderin ndahen baras me Freiburgun

Futboll

Rashica me Werderin ndahen baras me Freiburgun

Nga: K.Goca Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 17:24
Rashica me Werderin ndahen baras me Freiburgun

Freiburgu u tregua kockë e fortë për Werder Bremenin.  

Bremenasit përkundër përparësisë së terrenit vendas, assesi sulmuesit e saj që të gjejnë golin e fitores. 
Werder - Freiburg, pa gola (0:0).

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, u paraqit tërë takimin, por hasën në rival të papërshtatshëm dhe me mbrojtje të fortë. 

Futbollistët e Freiburgut ia arritën qëllimin duke u kthye me një pikë.  

Freiburg mban pozitën e 8-të me 31 pikë apo ka tetë më shumë se Werderi që është tre vendet më poshtë pas 21 jave në Bundesliga I.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat