Kryeziu huazohet në ligën e dytë të Zvicrës

Futboll

Kryeziu huazohet në ligën e dytë të Zvicrës

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 13:06
Kryeziu huazohet në ligën e dytë të Zvicrës

Mbrojtësi, Mirlind Kryeziu, është larguar nga skuadra e Zurichut.

Kryeziu është huazuar në SC Kriens deri në fund të sezonit 2020-21. Kjo skuadër po lufton për mbijetesë në Challenge League.

Kosovari bëri 59 paraqitje me Zurich që nga dita e debutimit në vitin 2017, duke shënuar dy gola dhe dy asistime.

Vlera e 24-vjeçarit në “Transfermarkt” shkon deri në 500 mijë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat