Cassano: Ronaldo është vetjak

Futboll

Cassano: Ronaldo është vetjak

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 18:04
Cassano: Ronaldo është vetjak

Antonio Cassano ka sulmuar Ronaldon pas humbjes së Juventusit në Champions ndaj Portos duke thënë se është një egoist.

“Unë gjithmonë kam thënë që Ronaldo është një fenomen.

Ai mund të shënoj shumë gola, por ka probleme me idenë e Andrea Pirlos. Ai ka qenë gjithmonë vetjak. Ai nuk interesohet nëse të tjerët shënojnë.

Ai jeton vetëm për të shënuar vet. Ai nuk jeton për futbollin, ai jeton për qëllimet e tij, kjo është e qartë”, ka thënë Cassano.

Kujtojmë që në 27 paraqitje këtë sezon, Cristiano Ronaldo ka shënuar 23 gola dhe ka bërë tre asistime. Në Ligën e Kampionëve ai ka qenë i përfshirë në pesë gola në pesë ndeshjet e tij këtë sezon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat