Milani barazon në Beograd

Futboll

Milani barazon në Beograd

Nga: K.G. Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 21:09
Milani barazon në Beograd

Milani ka barazuar me rezultat 2:2 me Cërvena Zvezdën nga Beogradi, në ndeshjen e vlefshme të 16-ës së finales së Europa League në futboll.  

Skuadra e mirënjohur italiane kaloi në epërsi më rezultat 0:1 pikërisht në minutën e 42-të, me autogolin e Pankov.

Në minutën e 52-të, Kanga nga penalltia barazon rezultatin. 

Pas 9 minutave (61’) sërish penallti, kësaj radhe për Milanin. Hernandez është i saktë dhe sërish në epërsi rossonerët.

Në minutën e fundit (90+3'), një pakujdesi e Milanit, Zvezda barazon përmes Pankov.

Milani beson e shpreson se në takimin e kthimit do të arrijë kualifikimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat