Ibrahimovic dhe Lukaku takohen sërish, a do të ketë tensione mes tyre

Futboll

Ibrahimovic dhe Lukaku takohen sërish, a do të ketë tensione mes tyre

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 10:01
Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku

Milani kundër Inter është një betejë për Scudetto, një derbi lokal dhe hera e parë që Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku kryqëzojnë rrugët që nga përleshja e tyre.

Derby della Madonnina fillon sot nga ora 15:00.

Ka shumë elementë në lojë, përveç që vetëm një pikë ndan udhëheqësit e rinj të Serie A nga ekipi që kishte qenë në krye të tabelës që nga fillimi i sezonit.

Është gjithmonë një ndeshje e zjarrtë kur dy gjigantët e Milanit përballen në San Siro, por ajo kaloi kufirin muajin e kaluar në çerekfinalen e Coppa Italia.

Ibrahimovic dhe Lukaku shkuan kokë më kokë – si literalisht ashtu edhe figurativisht – dhe filluan të shkëmbejnë fyerje që kthehen në kohën e tyre si bashkëlojtarë të skuadrës së Manchester United.

Zlatan tashmë kishte thënë në intervista se ai do t’i kishte ofruar Lukakut një shpërblim parash nëse ai arrin një prekje të mirë në trajnim, sepse ai ishte aq i irrituar nga mungesa e cilësisë së belgut.

Kjo është arsyeja pse ai e quajti Lukakun një “gomar të vogël” gjatë grindjes së tyre në janar, pasi gomari është një term i zakonshëm britanik i futbollit për një lojtar me aftësi të kufizuara.

Të dy u ndëshkuan për grindjen e tyre, edhe pse Ibrahimovic më vonë mori edhe kartonin e dytë të kuq.

Një hetim u hap gjithashtu për përleshjen, por përkundër gjithë mbulimit të tij, të dy pjesëmarrësit kanë qëndruar pothuajse ekskluzivisht të heshtur.

Ndërkohë, momenti i përplasjes Ibrahimovic-Lukaku është përjetësuar pak jashtë stadiuminë një mural që vendosi dy lojtarët kokë më kokë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat