Liverpool është zyrtarisht në krizë

Futboll

Liverpool është zyrtarisht në krizë

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 11:15
Liverpool është zyrtarisht në krizë

Liverpool është zyrtarisht në krizë.

Djemtë e Jurgen Klopp u mposhtën dje në “Anfield Road” nga Everton me rezultatin 0-2, duke konfirmuar momentin e vështirë që po kalojnë.

Kjo ishte humbja e parë në derbi në shtëpi që nga viti 1999, çka ka shtuar më shumë nervozizmin e tifozëve.

Madje shumë prej këtyre të fundit kanë nisur dhe një fushatë në rrjetet sociale, duke kërkuar largimin e gjermanit.

Hashtagu #Kloppout po kthehet në trend tashmë. Edhe pse ishte pikërisht ai që fitoi titullin kampion dhe Champions League me “The Reds”, tifozët besojnë se cikli i tij ka mbaruar dhe kjo pritet të ndodhë në fund të sezonit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat