Përballje të zjarrta në dy grupet e Ligës së Parë

Futboll

Përballje të zjarrta në dy grupet e Ligës së Parë

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 11:31
Përballje të zjarrta në dy grupet e Ligës së Parë

Sot (e diele) në Ligën e Parë do të zhvillohen gjashtë përballje interesante si në Grupin A por edhe B.

Vëmendjen kryesore padyshim që pritet të marrin përballjet për mbijetesë.

Njëra nga këto ndeshje do të jetë Drenasi – Vëllaznimi, Trepça do të ketë përballje të vështirë me A&N. Ndërsa, Istogu do të luftoj dhëmb me dhëmb për vendin e katërt me Onixin.

Kurse, Grupi B sjell përballjen Ferizaj – Dardana, mundësi të artë do të ketë Ulpiana ku pritet të përfitoj nga gabimi i Flamurtarit dhe të jetë e vetme si lidere.

Lipjanasit do të jenë mikëpritës të Ramiz Sadikut. Ndërkohë përballje interesante pritet të jetë edhe në mes Vitisë dhe Vllaznisë

Gjashtë takimet pritet të zhvillohen me orar të njëjtë nga ora 13:00. /Gazeta Olle/

Përballje të zjarrta në dy grupet e Ligës së Parë

Drenasi – Vëllaznimi
Onix – Istogu
Trepça – A&N.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat