Berbatov: Mbappe tashmë është më i mirë se Messi

Futboll

Berbatov: Mbappe tashmë është më i mirë se Messi

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 22:14
Berbatov: Mbappe tashmë është më i mirë se Messi

Kylian Mbappé ka kthyer të gjithë prozhektorët nga vetja pas atij tregolëshi në Camp Nou ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi francez inspiroi PSG në fitoren 1-4, ndërsa shumë specialist apo ish-futbollistë kanë theksuar se tashmë, francezi është futbollisti më i mirë në botë.

I këtij mendimi është edhe ish-sulmuesi Dimitar Berbatov, i cili shprehet i bindur se Mbappe tashmë është më i mirë se Messi dhe Ronaldo, transmeton "Vip Sport".

“Në këtë moment, Mbappe është numri një, e shoh tashmë para Messit dhe Ronaldos.

I takon atij dhe Haaland të trashëgojnë sfidën mes Messit dhe Ronaldos. Por, unë nuk nënvlerësoj edhe Bruno Fernandes, i cili në vitin tjetër mund të jetë një kandidat për Topin e Artë duke parë atë që po bën me Manchester United", u shpreh Berbatov.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat