Pioli komenton shortin me Manchester United!

Futboll

Pioli komenton shortin me Manchester United!

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 15:19
Pioli komenton shortin me Manchester United!

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, i kontaktuar nga ANSA, foli për shortin që e pa sot Milanin në fazën e 1/8-ve të Europa League ndaj Manchester United.

Ndeshja e parë do të luhet në “Old Trafford” në datën 11 mars dhe e dyta në “San Siro” në datën 18 mars.

“Për ne do të jetë një ndeshje stimuluese dhe motivuese, ne përballemi me favoritin e madh të turneut. Një kundërshtar dhe një stadium që kujtojnë momente të lavdishme në historinë tonë”…

Por, me vete, trajneri mund të ketë për këto përballje edhe dy lojtarë që tani mungojnë: Ismael Bennacer dhe Mario Mandzukic.

Ata janë dy lojtarët që Stefano Pioli synon të rikuperojë në mënyrën më të mirë të mundshme për sfidën e dyfishtë ndaj Manchester United.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat