Zbulohen pagat e lojtarëve të Liverpool: Shaqiri më i paguar se disa yje

Futboll

Zbulohen pagat e lojtarëve të Liverpool: Shaqiri më i paguar se disa yje

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 18:43
Foto ilustrim

The Sun ka zbuluar pagat e lojtarëve të Liverpoolit, që aktualisht nuk po kalojnë formë të mirë.

Ajo që bie në sy është paga e Thiago Alcantaras, i cili u bashkua me klubin verën e kaluar nga Bayern Munchen.

Ai është i dyti më i paguar me 11.5 milionë euro.

Lojtari më i paguar i Liverpoolit është Mohamed Salah me 12 milionë euro në vit.

Xherdan Shaqiri është i 14-ti me pagë prej 4.7 milionë euro në vit, duke lënë pas emra të njohur si Joe Gomez, Trent Alexander-Arnold, Andy Robertson dhe Georginio Wijnaldum.

Liverpooli ka vetëm katër lojtarë që fitojnë më shumë se 10 milionë euro në vit.

22. Joe Gomez: 1.6 milion euro

21. Adrian: 1.8 milion euro

20. Trent Alexander-Arnold: 2.3 milionë euro

19. Divock Origi: 2.9 milionë euro

18. Andy Robertson: 3 milionë euro

17. Konstantinos Tsimikas: 3.5 milionë euro

16. Nathaniel Phillips: 3.8 milionë euro

15. Georginio Wijnaldum: 4.5 milionë euro

14. Xherdan Shaqiri: 4.7 milionë euro

13. Alisson Becker: 5.3 milionë euro

12. Diogo Jota: 5.4 milionë euro

11. Fabinho: 6 milionë euro

10. Joel Matip: 6 milionë euro

9. Sadio Mane: 6 milionë euro

8. Alex Oxlade-Chamberlain: 7.1 milionë euro

7. Naby Keita: 7.1 milionë euro

6. James Milner: 8.3 milionë euro

5. Jordan Henderson: 8.3 milionë euro

4. Virgil van Dijk: 10.7 milionë euro

3. Roberto Firmino: 10.7 milionë euro

2. Thiago Alcantara: 11.5 milionë euro

1. Mohamed Salah: 12 milionë euro

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat