Cassano flet rreth garës për titull në Serie A

Futboll

Cassano flet rreth garës për titull në Serie A

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 19:52
Antonio Cassano

Legjenda italiane, Antonio Cassano ka folur rreth garës për Scudetto këtë sezon në Serie A, ndërsa beson se do të ishte dështim nëse nuk e fiton Interi.

Gara për titull këtë sezon në kampionatin elitar italian po duket se do të jetë e zjarrtë, pasi ka disa kandidatë.

Liderët e Interit duken si favorit, por prapa tyre nuk qëndrojnë më keq as Milani dhe Juventusi.

Rreth garës për titull ka folur edhe legjenda italiane, Cassano, i cili beson se do të ishte dështim nëse trofeu nuk fitohet nga Nerazzurrët.

“Interi është në garë vetëm për Scudetto. Ata janë eliminuar nga Evropa dhe Coppa Italia. Nëse ata nuk e fitojnë titullin është një dështim”, ka thënë fillimisht Cassano.

“Sidoqoftë, unë çmendem për Atalantën dhe më pëlqen Roma, Fonseca është një trajner i shkëlqyeshëm”.

“Pse duhet të zëvendësohet? Në fillim të sezonit, edhe pse vendi i katërt do të kishim qenë një kryevepër, sot ai është përpara Atalanta, Lazio dhe Napoli”, përfundoi italiani. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat