Dy ndeshje interesante në Superligë

Futboll

Dy ndeshje interesante në Superligë

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 09:07
Foto ilustrim

Java e 22-të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon sot me dy ndeshje tjera mjaft interesante.

Me fillim nga ora 13:00, Drita pret ekipin e fundit në tabelë, Besën. Pas fitores së Prishtinës, Drita kështë zhvendosur përkohësisht në pozitën e tretë me 44 pikë, aq sa kanë edhe kryeqytetasit.

Në anën tjetër, Besa me gjasa pothuajse të venitura për mbijetesë kërkon të shkaktojë befasi dhe t’i prishë punë kampiones në fuqi.

Dueli tjetër që luhet sot dhe fillon nga ora 13:30 është ajo mes Llapit dhe Ballkanit, ndeshje që luhet në “Zahir Pajaziti”.

Ballkani me fitore do të mbante distancën me Prishtinën e Dritën, kurse Llapi me tri pikë eventuale sot do të largohej nga zona e rrezikshme. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat