Zyrtare: Suning ndalon veprimtarinë në futbollin kinez, fokusi vetëm tek Interi

Futboll

Zyrtare: Suning ndalon veprimtarinë në futbollin kinez, fokusi vetëm tek Interi

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 09:46
Zhang Jingdong

Suning Group nuk do të jenë më aktivë në futbollin kinez.

Suning Group nuk do të jenë më aktivë në futbollin kinez, në fakt, ata kanë ndalur të gjitha veprimet në futbollin kinez.

Lajmin e ka bërë të ditur Zhang Jingdong numri një i Suningut, dhe tani është zyrtare. Tani Suning ka ndaluar të gjitha aktivitetet në klubet kineze, përfshirë Kampionët, Juangsu FC dhe skaudrën e femrave, Jiangsu Suning.

Sipas komunikatës, klubet ndalojnë veprimtarinë e tyre që nga sot. Suning do kërkojë blerës potencial për klubet në fjalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat