Goli i tretë për Bilallin në Sllovaki!

Futboll

Goli i tretë për Bilallin në Sllovaki!

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 11:28
Goli i tretë për Bilallin në Sllovaki!

Sulmuesi shqiptar Lutfi Bilalli sërish shënoi gol për Bardejovin, që barazoi 2:2 në terren të vet ndaj Puchov, në kuadrin e javës së 18-të në ligën e dytë të Sllovakisë, shkruan News-TV.

28-vjeçari formën e shkëlqyeshme dhe serinë e golave e demonstroi edhe dje në duelin kundër Puchov.

Në klubin e tij të ri të gjithë janë të lumtur, ndërsa vet “Luta” ka arsye për të qenë i lumtur.

Bilalli shënoi gol në minutën e 58-të për avantazhin prej 2-1, por që në fund nuk mjaftoi për tre pikë, pasi mysafirët pas tetë minutave barazuan në 2-2, duke ia prishë disponimin atij. Me këtë rezultat përfundoi ndeshja.

Ky ishte goli i tretë për sulmuesin gostivaras në tre ndeshje të tija.

Partizan Bardejov renditet në pozitën e 11-të me 19-të pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat