Atalanta ruan ecurinë pozitive

Futboll

Atalanta ruan ecurinë pozitive

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 14:32
Atalanta ruan ecurinë pozitive

Atalanta ruan ecurinë pozitive!

Atalanta rikthehet në formën e saj më të mirë teksa ka arritur të marrë fitoren e tretë rradhazi duke mposhtur në stadiumin “Luigi Ferraris” skuadrën e Sampdorias me rezultatin 0-2.

Për skuadrën bergamaske shifrat i hapi Malinovski i cili realizoi në minutën e 40′ dhe sfidën e vulosi Gosens i cili realizoi golin e 0-2 duke i vendosur “kapakun” këtij takimi.

Me këtë triumf skuadra zikaltër ngjitet në vendin e katërt në kuotën e 46 pikëve po aq sa Juventusi e vendit të tretë e cila ka një ndeshje më shumë për të zhvilluar, atë ndaj Napolit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat