Muriç mban portën e paprekur

Futboll

Muriç mban portën e paprekur

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 14:38
Muriç mban portën e paprekur

Pas dy humbjeve dhe një barazimi, skuadra e Willem II është rikthyer te fitorja në Eredivisie.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të, Willem II ka shënuar fitore të pastër 0:2 në udhëtim Sparta Rotterdam.

Te Willem II titullar edhe kësaj radhe ishte portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, i cili zhvilloi tërë ndeshjen.

Vlen të theksohet se për gardianin e “Dardanëve” ishte kjo ndeshja e katërt radhazi që luajti nga fillimi.

Ndryshe, Willem II tani ka 17 pikë dhe renditet në pozitën e 16-të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat