Flamurtari fiton derbin e ligës së parë

Futboll

Flamurtari fiton derbin e ligës së parë

Nga: K.G. Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 15:38
Flamurtari fiton derbin e ligës së parë

Flamurtari nga Prishtina ka fituar derbin e Ligës së Parë të Kosovës, grupi B në futboll.

“Flamurtarët” si vendas e mposhtën me rezultat minimal 1:0 rivalin e vjetër Ferizaj. Ndeshje me rivalitet deri në fund, por pikët mbeten më vatër të kuqezinjve. 

Grupi  B
Flamurtari - Ferizaj        1-0
Dardana  Ulpiana          1:1
Vllaznia  -  KEK-u               1:1
Kika -   2- Korriku            2:2
Ramiz Sadiku-Vitia 0:0

Renditja
1. Ulpiana    16    7    6    3    27
2. Vitia    16    7    6    3    27
3. Flamurtari    16    6    8    2    26
4. Ferizaj    16    5    7    4    22
5. 2 Korriku    15    6    2    7    20
6. Kika    15    6    2    7    20
7. Dardana    16    4    7    5    19
8. Ramiz Sadiku    16    4    6    6    18
9. Vllaznia    16    4    5    7    17
10. KEK-u    16    3    5    8    14
Në javën e ardhshme takohen: Ulpiana-Ferizaj, KEK-u-Ramiz Sadiku, Kika-Flamurtari, Vitia-Dardana dhe 2 Korriku-Vllaznia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat