Shkëndija gjunjëzon rivalin e madh, Vardarin! Ja tabela

Futboll

Shkëndija gjunjëzon rivalin e madh, Vardarin! Ja tabela

Nga: Kemajl Goca Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 15:56
Shkëndija gjunjëzon rivalin e madh, Vardarin! Ja tabela

Shkëndija nga Tetova ka gjunjëzuar me rezultat 2:1 rivalin e madh, Vardarin e Shkupit.

Tetovarët arkëtuan tre pikë të mëdha në luftë për titullin e kampionatit dhe thellojnë edhe më shumë epërsinë në krye të tabelës, + 8 pikë para Shkupit.

Futbollistët Mevlan Murati dhe Armend Alimi në minutën e 15-të përkatësisht 62-tën shënuan për fitoren e madhe. Për Vardarin ka realizuar Mirchevsk (17').

Pas javës së 20-të në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut, Shkëndija kryeson me 45 pikë, ndërsa Vardari është i gjashti me 26 sosh. 

Liga e Maqedonisë së Veriut
Shkupi-A. Pandev    0:0
Bellacisa-Struga TL     1:2
Pelisteri-Renova    3:1
Shkëndija-Vardari    2:1
Makedonija GP-Boreci 0:0
Rabotniçki-Sileksi 1:1 

Renditja
1. Shkendija    20    13    6    1    40:14    45
2. Shkupi    20    10    7    3    29:17    37
3. Makedonija GP    20    10    5    5    32:25    35
4. Struga Trim & Lum    20    8    8    4    23:17    32
5. Rabotniçki    20    6    10    4    24:21    28
6. Vardari    20    6    8    6    27:28    26
7. Boreci    20    7    5    8    20:21    26
8. Sileksi    20    6    5    9    27:25    23
9. Pelisteri    20    5    7    8    20:25    22
10. Renova    20    4    7    9    22:32    19
11. Akademija Pandev        20    53    12    13:24    18
12. Bellasica    20    3    3    14    17:45    12
Në javën e ardhshme takohen: Akademia Pandev - Makedonija GP, Borec-Bellasica, Rabotniçki-Shkëndija, Renova-Vardari, Sileksi-Shkupi dhe Struga Trim & Lum-Pelisteri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat