Chelsea – Man. United, skuadrat zbresin në fushë me këto formacione zyrtare

Futboll

Chelsea – Man. United, skuadrat zbresin në fushë me këto formacione zyrtare

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 16:42
Chelsea – Man. United

Stadiumo “Stamford Bridge” do të jetë arena ku do të përplasen Chelsea dhe Manchester United, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26 të Premier Ligës angleze.

Sfida fillon nga ora 17:30 dhe do të jetë një test i rëndësishëm për të dy këto skuadra që pretendojnë njërin nga vendet që dërgon në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Chelsea me në krye trajnerin e ri Thomas Tuchel po vazhdon me rezultate të shkëlqyeshme ku në pesë ndeshjet e fundit ka katër fitore dhe një barazim, ndërsa “djajtë e kuq” në po aq ndeshje kanë tri barazime dhe dy fitore.

Diferenca momentale në pikë ndërmjet dy skuadrave është gjashtë në të mirë të skuadrës së Ole Gunnar Solskjaer.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Hudson-Odoi, Kovacic, Kante, Chilwell, Ziyech, Mount, Giroud

Manchester United: De Gea, Lindelof, Maguire, Rashford, Grrenwoord, Fred, Fernandes, James, SHaw, Bissaka, MCTominay

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat