Skuadra shqiptare fiton derbin në Mal të Zi

Futboll

Skuadra shqiptare fiton derbin në Mal të Zi

Nga: K.Goca Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 19:11
Pamje nga ndeshja e sotme

Skuadra shqiptare Deçiq nga Tuzi, ka shënuar fitoren e parë të pranverës me rezultat 2:1 në konak të Zetës. 

Deçiqi kaloi në epërsi në minutën e 11-të. Kristijan Vulaj asistoi deri Anxhelo Rudoviq i cili nga rreth 10 metra shënoi në këndin e majtë të poshtëm, 0:1

Ilir Camaj thellon epërsinë (0:2) në minutën e 72-të, ndërsa vendasit ngushtuan humbjen në minutën e 81-të nga kapiteni Milojko, që ishte i sakte nga penalltia.

Sutjeska mban vendin e dytë me 35 pikë, ndërsa Deçiq është i treti po me 35 pikë dhe Zeta është e gjashta me 27.

Liga e Malit të Zi
Rudari-OFK Petrovac 2:0
Jezero-Sutjeska 0:2
Iskra-Podgorica    1:0
Zeta-Deçiq 1:2
Buduçnosti-Titogradi 1:0

Renditja
1. Buduçnosti    22    18    2    2    56
2. Sutjeska    22    9    8    5    32:21    35
3. Deçiq    22    8    11    3    27:18    35
4. Rudari    22    10    1    11    27:33    31
5. Iskra    22    8    7    7    22:22    31
6. Zeta    22    8    5    9    16:19    27
7. Podgorica    22    7    6    9    22:20    27
8. Jezero    22    6    5    11    11:19    23
9. Titogradi    22    5    5    12    17:35    20
10. OFK Petrovac    22    3    6    13    18:30    15 
Në javën e ardhshme do të takohen Deçiq-Rudari, Podgorica-Jezero, OFK Petrovac-Buduçnosti, Sutjeska-zeta dhe Totigradi-Iskra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat