Nuk ka gola në derbin e madh anglez

Futboll

Nuk ka gola në derbin e madh anglez

Nga: K.G. Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 19:23
Nuk ka gola në derbin e madh anglez

Manchester Utd ngec edhe më shumë nga pozita e parë, ndërsa Chelsea regjistron barazimin e dytë rresht në Premier League. 
Chelsea-Manchester Utd ndahen baras (0:0). 

Derbi i madh anglez përfundon pa gola. Ndeshja u përshkrua me veprime të mira, me disa raste shënimi, por sulmuesit nuk e patën mbrëmjen e tyre. 

Pas javës së 26-të, Manchester Utd renditet në vend të dytë me 50 pikë, - 12 pikë larg nga lideri Mancheter City dhe Chelsea zë pozitën e 5-të me 44 sosh.

Trajneri gjerman Thomas Tuchel po vazhdon serinë  e mirë të rezultateve me Chelsean.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat