Vdes nga sëmundje e rëndë ish-trajneri i Premier League

Futboll

Vdes nga sëmundje e rëndë ish-trajneri i Premier League

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 19:32
Vdes nga sëmundje e rëndë ish-trajneri i Premier League

Futbolli anglez është tronditur nga vdekja e ish-trajnerit Glen Roder.

65-vjeçari u nda sot nga jeta pasi vuante prej një kohe të gjatë nga tumori në tru.

Ish-tekniku disa ekipeve të Premier Ligës, si: Newcastle, Watford, West Ham, etj. nuk mundi të rehabilitohej nga sëmundja kanceroze.

Lajmi u konfirmua nga Shoqata e Trajnerëve të Futbollit Anglez

“Glen ishte një zotëri i sjellshëm, që shfaqi përkushtim të madh gjatë karrierës për futbollin. Futbolli ka humbur një shërbëtor të madh sot dhe i shpreh ngushëllimet familjes së Glenit”, shkruhet në njoftimin e Shoqatës së Trajnerëve të Futbollit Anglez.

Vitet e fundit, Roder ushtronte rolin e kwshilltarit menaxherial pwr klubin e kategorisw sw katwrt nw Angli, Stiveneixh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat