Lille ndalet nga Strasburgu

Futboll

Lille ndalet nga Strasburgu

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 20:30
Lille ndalet nga Strasburgu

Kanë përfunduar 6 sfidat e javës së 27 të Ligue 1 franceze.

Lille ka barazuar 1:1 në shtëpi ndaj Strasburgut, teksa me këtë barazim renditet në vendin e parë në kuotën e 59 pikëve, +2 pikë se PSG e vendit të dytë.

Monako arrin të triumfojë në shtëpi me rezultatin 2-0 ndaj Brestit. Golat për skuadrën nga Principata i realizoi Stevan Jovetiç në minutën e 76′ dhe Kevin Voland në minutën e 90′.

Lonsi ka barazuar 2-2 në transfertë ndaj skuadrës së Onzhe. Montpelie është ndalur në transfertë në barazim pa gola në 0-0 ndaj Reimsit.

Lorio ka triumfuar në shtëpi me rezultatin 2-1 ndaj skuadrës së Sont Etio. Nim ka barazuar 1-1 me skuadrën e Nantës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat