Milani fiton derbin ndaj Romës, ngushton diferencën me Interin

Futboll

Milani fiton derbin ndaj Romës, ngushton diferencën me Interin

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 22:44
Pamje nga ndeshja

Pas dy humbjesh radhazi, Milani është rikthyer te fitorja në Serie A.

Rosonerët kanë mposhtur Romën me rezultat 1-2 në “Olimpico” në ndeshjen e javës së 24-të.

Milani kaloi në epërsi ën minutën e 43-të me golin e Kessie nga penalltia.

Roma barazoi rezultatin në minutën e 50-të me një gol të bukur të Vertout.

Golin e fitores për Milanin e shënoi Rebic në minutën e 58-të.

Calhanoglu, Ibrahimovic dhe Rebic pësuan lëndime dhe u zëvendësuan gjatë ndeshjes.

Milani mbetet në vendin e dytë në tabelë me 52 pikë, katër pikë më pak se Interi.

Roma në anën tjetër mbetet në vendin e pestë me 44 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat