Ky pritet të jetë formacioni i Real Madridit ndaj Sociedadit

Futboll

Ky pritet të jetë formacioni i Real Madridit ndaj Sociedadit

Më: 1 mars 2021 Në ora: 18:40
Zinedine Zidane

Real Madrid sonte zhvillon ndeshjen ndaj Real Sociedad në La Liga.

Madrilenët gjenden në pozitën e tretë në tabelë me 52 pikë, por me këtë ndeshje në dorë. Në rast të fitores do të vendosen mbi Barcelonën dhe do ti afrohen Atletico Madrid-it në vetëm tri pikë.

Mbretërit gjatë këtij sezonin përveç formës jo stabile, kanë pasur shumë probleme edhe me lëndime.

Sipas AS.com, në ndeshjen e sotme pritet që Zidane të paraqitet me një formacion jo të zakonshëm. Sulmi mund të përbëhet nga mesfushori Isco ose Mariano, i cili nuk ka pasur shumë minuta gjatë këtij kampionati.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat