Koeman: Bartomeu? Kjo nuk duket aspak mirë për Barcelonën

Futboll

Koeman: Bartomeu? Kjo nuk duket aspak mirë për Barcelonën

Më: 2 mars 2021 Në ora: 15:58
Ronald Koeman

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman e ka bërë të qartë se arrestimi i ish-presidentit të klubit Josep Maria Bartomeu nuk është një gjë e mirë për Blaugranasit.

Ish-kreu i klubit dhe tre të tjerë u arrestuan të hënën si pjesë e skandalit ‘BarcaGate ‘, nga i cili u distancua trajneri holandez.

“Nuk është një pamje e mirë për klubin”, ka thënë Koeman gjatë konferencës për shtyp të së martës para ndeshjes.

“Ne duhet të presim dhe të shohim se çfarë do të ndodhë. Unë nuk isha këtu [në atë kohë], nuk e di se çfarë ndodhi. Ne nuk mund të bëjmë asgjë, ne duhet të përqendrohemi në futboll”.

Koeman ishte duke folur përpara ndeshjes së dytë të ndeshjes gjysmëfinale të Barcelonës në Kupën e Mbretit kundër Sevillës.

“Ne e dimë se kemi një rezultat të keq për t’u kthyer, por mendoj se është e mundur,” deklaroi ai.

Çuditërisht, Barcelona mundi Sevillën me rezultatin 2-0 në La Liga në fundjavën e kaluar në Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan, një lojë në të cilën Pedri duhej të largohej dhe madje u pa në paterica ndërsa ekipi kthehej në Barcelonë. Megjithatë, ai mund të kthehet në kohë për ndeshjen e së mërkurës.

“Ka gjëra që nuk mund të shpjegohen”, vuri në dukje Koeman.

“Dje pasdite u befasova. Ai bëri stërvitjen individuale dhe sot nuk kishte asnjë problem”.

“Ne do të shohim në seancën stërvitore të nesërme. Unë mendoj se ai mund të jetë në listë”, ka shtuar më tej strategu holandez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat