Tottenham merr vendim mbi Gareth Balen!

Futboll

Tottenham merr vendim mbi Gareth Balen!

Më: 2 mars 2021 Në ora: 16:58
Tottenham merr vendim mbi Gareth Balen!

Tottenham merr vendim mbi Gareth Balen!

Gareth Bale mund të qëndrojë te Tottenham edhe sezonin e ardhshëm.

Në fakt, siç raportohet nga Daily Express, Spurs mund të blejnë uellsianin plotësisht nga Real Madrid në verë.

Nuk dihet nëse palët do të ulen të negociojnë mbi një zbritje ccmimi të mundshëm, por fakti është se uellsiani e ka marrë veten dhe golat e shënuar në ndeshjen e fundit e konfirmojnë.

Pronarët e Tottenham janë të bindur se Bale mund të kthehet lojtari i mëparshëm që ishte shumë ndikues në lojë dhe rezultat, edhe pse vetëm muajin e fundit ka bërë përparime në aspektin fizik, kjo pasi në Madrid ndeshjet e tij kanë qenë me pikatore në 1 vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat