Lazio-Torino drejt 3:0 në tavolinë dhe -1 pikë

Futboll

Lazio-Torino drejt 3:0 në tavolinë dhe -1 pikë

Më: 2 mars 2021 Në ora: 19:02
Lazio-Torino drejt 3:0 në tavolinë dhe -1 pikë

Vendimi i Lega për të mos shtyrë Lazio-Torino, e planifikuar për këtë pasdite, “flet vetë”. Në telefon me ANSA, presidenti granata Urbano Cairo është i hidhëruar kur komenton zgjedhjen e këshillit të Lega Serie A.

“Nuk mendoj – shton ai – që kalendari i kampionatit të Serisë A të mbrohet vetë duke injoruar realitetet objektive”.

Pasditen e sotme, kujtojmë, Këshilli i Jashtëzakonshëm i Lega vendosi të mos shtyjë ndeshjen e 18.30 midis Lazios dhe Torinos, pavarësisht nga fakti se granatat nuk ishin në gjendje të mbërrinin në Romë për shkak të vendimit të ASL.

Prandaj Lazio do të shfaqet në fushë dhe Torino, siç ndodhi me Napolin për ndeshjen kundër Juventusit, ka shumë të ngjarë të takojë në shkallën e parë të gjykimit një humbje 3-0 në tryezë dhe 1 pikë dënimi në renditje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat