Lazio – Torino, reagon Tare: I presim 45 minuta, kaq

Futboll

Lazio – Torino, reagon Tare: I presim 45 minuta, kaq

Më: 2 mars 2021 Në ora: 19:06
Igli Tare

Drejtori i Lazios, Igli Tare ka folur për ndeshjen me Torinon e cila nuk ka filluar siç ishte planifikuar nga ora 18:30 për shkak se autoritetet shëndetësore italiane nuk e kanë lejuar skuadrën torineze që të udhëtojë drejt Romës për shkak të rasteve pozitive me Covid-19.

"Unë mund të them shumë gjëra, por po i mbaj për vete," tha Tare për “Sky Sport Italia”.

"Ne i respektuam rregullat, erdhëm në stadium, do të qëndrojmë për 45 minuta dhe pastaj t'ia lëmë të gjitha autoriteteve.”

"Mund të ketë qenë e përshtatshme për ne që të mos luajmë, por kampionati duhet të respektohet, situata u vendos shumë kohë përpara kësaj dhe sa i përket nesh, ne thjesht po ndjekim rregullat.”

"Ne nuk duhet të futemi në dinamikën e asaj që ndodh më pas. Ne thjesht bëjmë atë që na është thënë nga Lega. ”

A e kupton të paktën Tare pse është krejtësisht e pamundur që Torino të udhëtojë dhe të luajë këtë lojë me orar?

"Unë nuk kam nevojë të kuptoj asgjë. Mund të ketë shumë këndvështrime, por janë autoritetet që kanë fuqinë të bëjnë ato vlerësime dhe vendime.”

"Unë nuk dua të krijoj ndonjë polemikë. Ne e dimë se si po shkojnë gjërat dhe çfarë thuhet. E vetmja gjë që ka rëndësi është që ne jemi këtu. Ndërsa për pjesën tjetër, ata që do të vendosin mund të vendosin. ”

A u kërkua nga Lazio për të luajtur ndeshjen nesër, duke parë që karantina skadon në mesnatën e mbrëmjes së sotme?

"Jo", ishte përgjigjja e Tarës.

"Deri natën e kaluar, ne nuk morëm asnjë informacion tjetër përveçse do të ishim duke luajtur ndeshjen. Ne u përgatitëm për të luajtur ndeshjen. Ne e respektuam protokollin, tani ua lëmë autoriteteve dhe ata do të marrin vendimet. ", tha në fund ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat