Barcelona – Sevilla, formacionet e mundshme

Futboll

Barcelona – Sevilla, formacionet e mundshme

Më: 3 mars 2021 Në ora: 11:08
Barcelona – Sevilla, formacionet e mundshme

Barcelona do e pres Sevillan për ndeshjen kthyese në kuadër të gjysmëfinales të Kupës së Mbretit.

Katalunasit synojnë përmbysjen pasi u mposhtën në ndeshjen e parë me rezultat 2:0.

Pritet që te Barcelona, të ketë disa mungesa siç është Ronald Araujo që ende s’është shëruar, derisa Antoine Griezmann pritet të jetë sërish në stol, nuk dihet arsyeja.

Formacionet zyrtare:

Barcelona (3-5-2): Ter Stegen; Mingueza, Pique, Umtiti; Dest, de Jong, Busquets, Pedri, Alba; Messi, Dembele.

Sevilla (4-3-3): Bono; Navas, Kounde, Carlos, Rekik; Rakitiç, Gudelj, Jordan; Suso, En-Nesyri, Torres.

Ndeshja zhvillohet në "Camp Nou" dhe nis në ora 21:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat