Shoku i skuadrës flet për Armando Brojën: Na provoi të kundërtën…

Futboll

Shoku i skuadrës flet për Armando Brojën: Na provoi të kundërtën…

Më: 3 mars 2021 Në ora: 11:37
Shoku i skuadrës flet për Armando Brojën: Na provoi të kundërtën…

Ousama Tanane ishte ylli i Viteshes në fitoren e arritur në shifrat 2-0 kundër Venlos.

Pas kësaj fitore të arritur, Viteshe ka shkuar në finalen e Kupës së Holandës.

Tanane do të realizonte një gol dhe do të dhuronte asistin për Armando Brojën. Sulmuesi shqiptar do të realizonte me kokë, duke e plotësuar repertorin e tij të shënimeve. I intervistuar pas ndeshjes, Tanane nuk e ka fshehur kënaqësinë edhe për shënimin e Brojës.

“Isha shumë i kënaqur me golin e bukur që Broja ka realizuar me kokë. Ai është një sulmues i mirë, por të them të drejtën, ne gjithashtu menduam se ishte sulmues dembel. Gjithashtu kemi menduar se nuk mund të shënojë me kokë, por sot ka provuar të kundërtën”, tha Tanane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat