Shehi në fushë me Seferi-Vairinen, ndryshime për Dovedan

Futboll

Shehi në fushë me Seferi-Vairinen, ndryshime për Dovedan

Më: 3 mars 2021 Në ora: 12:43
Shehi në fushë me Seferi-Vairinen, ndryshime për Dovedan

Tirana pret Bylisin në Selman Stermasi teksa bardheblutë kërkojnë vazhdimësinë pas triumfit të fundit ndaj Vllaznisë. Trajneri i bardhebluve, Orges Shehi ka vendosur për formacionin titullar, teksa mungesat e kanë detyruar të bëjë disa ndryshime.

Kështu, Giamfi me Halilin do të jenë nga minuta e parë, ashtu si edhe Tim Vairinen, sulmuesi finlandez që për herë të parë e nis si startues për Tiranën.

Nga ana tjetër, edhe te Bylis ka disa ndryshime, teksa trajneri Veljko Dovedan i ka besuar nga fillimi Lorran, Antoni Bej dhe Qardakut të cilët do të kujdesen për fazën ofensive.

Formacionet zyrtare:

Tirana: Bekaj, Toshevski, Hoxhallari, Behiratçe, Ismajlgeci, Çelhaka, Toli, Giamfi, Halili, Seferi, Vairinen
Trajner: Orges Shehi

Bylis: Qirko, Stojanoviç, Hadroj, Janku, Ujka, Qardaku, Mehmetllari, Antoni, Ndreca, Nebihi, Lorran de Oliveira
Trajner: Veljko Dovedan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat