Tensione, 'kapen' Rashford dhe Maguire

Futboll

Tensione, 'kapen' Rashford dhe Maguire

Më: 4 mars 2021 Në ora: 12:46
Tensione, 'kapen' Rashford dhe Maguire

Sulmuesi anglez i Manchester United, Marcus Rashford dhe kapiteni Harry Maguire pas ndeshjes me Crystal Palacen, janë tensionuar në maksimum derisa nuk kanë munguar ofendimet ndaj njëri-tjetrit, raporton “The Sun”.

Kapiteni i Maguire u përpoq që të frenonte zhgënjimin që e përjetoi natën e kaluar përderisa ai dhe Rashford u përfshinë në ofendime.

Ata e kanë ngacmuar njëri-tjetrin derisa pati edhe nënçmime.

“Djajtë e Kuq” nuk arritën me shumë se një barazim pa gola (0:0) në Crystal Palace dhe kjo ua humbi shpresat për titull.

Futbollistët e trajnerit Ole Gunnar Sojskerit tani ndjekin liderët dhe fqinjët e tyre Manchester Cityn me 14 pikë më pak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat