Barcelona konfirmon lëndimin e Piques, jepen detaje

Futboll

Barcelona konfirmon lëndimin e Piques, jepen detaje

Më: 4 mars 2021 Në ora: 13:48
Gerard Piqué

Pique ka një ndrydhje të ligamentit në gjurin e tij të djathtë dhe nuk është specifikuar dita kur do të rikthehet ai.

Mbrojtësi qendror i Barcelonës nuk është i disponueshëm dhe varësisht nga rikuperimi do të përcaktohet edhe rikthimi i tij.

“Vlerësimi mjekësor dhe testet e kryera këtë mëngjes kanë treguar se lojtari i ekipit të parë Gerard Piqué ka një ndrydhje në ligamentin e brendshëm anësor të gjurit të tij të djathtë. Prandaj ai është i padisponueshëm dhe evolucioni i dëmtimit do të përcaktojë kur ai të kthehet”, është shkruar në uebsajtin zyrtar të Barcelonës.

Kapiteni i dytë i Barcelonës ishte titullar dhe luajti 120 minuta në fitoren e shkëlqyer kundër Sevilla, si dhe ishte një nga protagonistët më të mirë të natës, duke shënuar golin që dërgoi ndeshjen në vazhdime.

Sa i përket këtij sezoni, Pique ka luajtur gjithsej 15 ndeshje në të cilat ka shënuar dy gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat