Haaland me ide të qarta

Futboll

Haaland me ide të qarta

Më: 4 mars 2021 Në ora: 15:15
Haaland me ide të qarta

Erling Haaland është një sulmues dhe goleador i mrekullueshëm. Bomberi norvegjez ka kontratë deri në verën e vitit 2024 me Dortmund, por është pothuajse e pamundur të qëndrojë aq gjate te verdhezinjtë.

Shumë klube të mëdha evropiane janë të interesuara për shërbimet e tij. Chelsea, Manchester United, Manchester City dhe Liverpool e duan në Premier League, teksa situatën e tij e monitorojnë edhe Real Madrid e Juventusi.

20-vjeçari e ka një dëshirë dhe atë e zbulon Sky Sport. Haaland shpreson të luajë me Real Madrid.

Vikingu ka një simpati të madhe për “Los Blancos” dhe ofertën për të luajtur në “Santiago Bernabeu” nuk do e refuzonte kurrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat