Klubi anglez nuk heq dorë nga Rashica

Futboll

Klubi anglez nuk heq dorë nga Rashica

Më: 4 mars 2021 Në ora: 16:35
Klubi anglez nuk heq dorë nga Rashica

Synimi i Aston Villas është përforcimi në fazën e sulmit, dhe Milot Rashica shihet nga ta si lojtari i duhur.

Reprezentuesi i Kosovës ishte i lidhur me një kalim te skuadra angleze në verën e vitit të kaluar dhe në janar të këtij viti, por që kjo lëvizje nuk ndodhi.

Mirëpo, spekulimet nuk janë ndalur dhe sulmuesi vushtrrias vazhdon të jetë i lidhur me një transferim në “Villa-Park”.

Sipas medieve angleze, Aston Villa është duke monitoruar 24 vjeçarin dhe mund të tentohet transferimi i tij gjatë afatit kalimtar të kësaj vere, nëse Rashica vazhdon me formën e mirë.

Nga Aston Villa besohet se janë të gatshëm të paguajnë deri në 25 milionë euro për një lojtar që do t’ia përforconte fazën e sulmit, e që ky lojtar mund të jetë ish-sulmuesi i Llamkos Kosovës.

Ndryshe, Milot Rashica ka kontratë të vlefshme me Werder Bremenin deri më 30 qershor të vitit 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat