Reali hap 'thesin' për Mbappen

Futboll

Reali hap 'thesin' për Mbappen

Më: 4 mars 2021 Në ora: 17:28
Reali hap 'thesin' për Mbappen

Real Madridi është gati të bëjë një mega-ofertë për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe.

Sulmuesi francez është vendosur të shitet nga PSG në fund të sezonit nëse nuk arrijnë ta bindin atë për të nënshkruar kontratën e re.

Klube të mëdha europiane janë të interesuara të nënshkruajnë me Mbappe, ku ndër më të interesuarit janë Liverpooli dhe Real Madridi. Sipas "El Confidencial", Real Madridi gjatë merkatos së verës është i gatshëm të ofrojë deri në 150 milionë euro për Mbappen.

Sidoqoftë, financimi i çdo marrëveshje do të varet nga Reali që gjen një klub të gatshëm të paguajë 100 për qind të pagës së Gareth Bale. Dhe mënyra e vetme që Reali mund të gjejë hapësirë për të përmbushur kërkesat e Mbappes prej 30 milionë euro në vit do të jetë largimi i Bale nga pista e pagave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat