Vazhdojnë problemet

Futboll

Vazhdojnë problemet

Më: 4 mars 2021 Në ora: 18:06
Vazhdojnë problemet

Vazhdojnë problemet me lëndime te Real Madridi.

I fundit që është dëmtuar, është sulmuesi, Mariano Diaz.

Lajmin e ka konfirmuar klubi në faqen zyrtare, duke bërë të ditur se sulmuesi ka probleme muskulore dhe gjendja e tij do të monitorohet ditëve në vazhdim.

Ai pritet të jetë jashtë së paku dy javë, çka do të thotë se do të humbasë sfidën me Atletico Madridin e disa të tjera me radhë.

Me Marianon, shkon në 42 numri i dëmtimeve në Madrid këtë edicion.

Përveç Marianos, edhe Carvajal, Hazard, Benzema dhe Ramos vazhdojnë të jenë të dëmtuar.

Për Karim ka zëra se do t’ia dalë për derbin me Atleticon, por ende nuk është stërvitur me ekipin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat