Agjenti i Allegrit tregon të ardhmen e trajnerit

Futboll

Agjenti i Allegrit tregon të ardhmen e trajnerit

Më: 4 mars 2021 Në ora: 19:03
Agjenti i Allegrit tregon të ardhmen e trajnerit

Agjenti i Max Allegri konfirmon se trajneri mori disa propozime dhe po pret një projekt që e bind atë.

Ish-trajneri i Juventusit ka qenë pa punë për gati dy vjet tani dhe është i lidhur në mënyrë të përsëritur me klube duke përfshirë Chelsean, Manchester United, PSG, Romën dhe Napolin.

“Ai mori disa propozime, të cilat nuk u morën parasysh,” i tha agjenti gazetarit Giovanni Branchini për “1 Station Radio”.

“Ai është shumë i relaksuar dhe pas kësaj periudhe pushimi, e cila në fillim ishte e këndshme, ai është i etur të kthehet atje.”

“Sidoqoftë, ai është duke pritur për një projekt që e bind atë. Deri më tani, kjo nuk ka ndodhur ende.”

Branchini u pyet në mënyrë specifike nëse Napoli ishte një nga skuadrat që ishin afruar me Allegrin dhe tha:

“Unë do të preferoja të mos komentoja".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat