Vdes edhe një ish futbollist

Futboll

Vdes edhe një ish futbollist

Nga: K.G. Më: 4 mars 2021 Në ora: 19:52
Vdes edhe një ish futbollist

Ish sulmuesi i Manchester United dhe Liverpool-it, Phil Chisnall, ka ndërruar jetë në moshën 78 - vjeçare.

Ai ishte i njohur në Angli si futbollisti i fundit që kaloi nga Manchester në Liverpool.

Phil u rrit në Akademinë e Bashkuar, dhe pas 47 ndeshjeve të luajtura, ai u transferua në Anfield.

I ndjeri ka luajtur për këto ekipe Manchester United, Liverpool, Southend United dhe Stockport County.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat