Pique do humbasë 4 ndeshje shkaku i lëndimit

Futboll

Pique do humbasë 4 ndeshje shkaku i lëndimit

Më: 4 mars 2021 Në ora: 20:31
Gerard Pique

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka lënduar ligamentin e këmbës së djathtë.

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, do të mungojë rreth tre javë.

Barcelona kishte konfirmuar lëndimin e spanjollit më herët gjatë ditës, por nuk u specifikua koha e mungesës.

Sipas “Marca”, Pique do humbë ndeshjet me Osasunan, Huescan, Real Sociedadin dhe PSG-në. 34 vjeçari pritet të rikthehet ndaj Real Valladolidit.

Humbja e Piqué do jetë një pengesë e madhe për trajnerin, Ronald Koeman. Kthimi i qendërmbrojtësit kishte qenë thelbësor për performancën e mirë të skuadrës në ndeshjet e fundit, përtej golit tejet të rëndësishëm që ai shënoi në gjysmëfinale kundër Sevillas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat