Si u mbyllën dy ndeshjet e stinorit vjeshtor mes Ballkanit dhe Drenicës

Futboll

Si u mbyllën dy ndeshjet e stinorit vjeshtor mes Ballkanit dhe Drenicës

Më: 5 mars 2021 Në ora: 11:26
Si u mbyllën dy ndeshjet e stinorit vjeshtor mes Ballkanit dhe Drenicës

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon ditën e sotme me dy ndeshjet e para të javës së 23-të.

Stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë arenë e përballjes ndërmjet dy skuadrave me synime të ndryshme.

Ballkani që është pretendent për titull të kampionit e mirëpret Drenicën që synim të vetëm këtë edicion ka mbetjen në elitë.

Dy ndeshjet në stinorin pranveror i kishte fituar Ballkani që në atë kohë udhëhiqej nga Ismet Munishi.

Ndeshjen e parë në Suharekë, Ballkani e kishte fituar me rezultat 5-0.

Ndërsa ndeshjen e dytë të zhvilluar në Skenderaj fitoi sërish Ballkani e rezultat 2-1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat