Ekipi i Serie A e kontakton Gattuson

Futboll

Ekipi i Serie A e kontakton Gattuson

Më: 5 mars 2021 Në ora: 22:22
Genaro Gattuso

Klubi italian, Fiorentina raportohet se ka kontaktuar me përfaqësuesit e trajnerit të Napolit, Gennaro Gattuso.

Radio Kiss Kiss raporton se presidenti i Fiorentinës, ​​Rocco Commisso ka qenë në kontakt me shoqëruesin e trajnerit të Napolit.

Gattuso duket se është i destinuar të ndahet me Napolin pas sezonit aktual, por radio pretendon se ai mund të qëndrojë në Serie A, duke lidhur ish-trajnerin e Milanit me Fiorentinën.

Raporti pretendon se Commisso kontaktoi agjentin e Gattusos për të vlerësuar një lëvizje të mundshme për ish-mesfushorin te “Artemio Franchi”.

Cesare Prandelli ka një kontratë deri në qershor 2021 me Fiorentina dhe Viola aktualisht po lufton në pjesën e poshtme të tabelës.

Ata aktualisht qëndrojnë e 14-ta në Serie A me 25 pikë nga po aq ndeshje, pesë pikë mbi zonën e rënies. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat